Ana Sayfa Facebook Twitter Linkedin Instagram  

YG Yağlı Tip Trafolar

Transformatörlerimiz 25 -2500 kVA güç aralığında, 36 kV yüksek gerilim seviyesine kadar, 3 fazlı, yağ soğutmalı standart üretim, 15 MVA’ya kadar özel üretim istenilen gerilimlerde satışı yapılmaktadır. Dağıtım trafolarımız her türlü iklim ve çalışma koşulları altında uzun yıllar hizmet verebilecek şekilde üretilmektedir.

Hermetik transformatörler fabrika ortamında basıncı ayarlanarak atmosferle temas etmeyecek şekilde imal edilir. Hermetik transformatörde termik etkiler nedeniyle değişen yağ basıncı kazan dalga duvarlarının genleşip-büzülmesiyle kontrol altına alınır ve bu etkilere dayanabilecek şekilde dizayn edilir.Genleşme deposu olmadığı için kazana yağ doldurma işlemi özel vakum odalarında hava boşluğu kalmayacak şekilde yapılmaktadır. Dolayısıyla kazan içerisinde nem bulunmadığından oksitlenmeden kaynaklanan yağdaki bozulma sıfıra indirgenir.

Genleşme depolu transformatörlerde genleşme depolarının boyutları, sıcaklıkla artan yağın genleşmesini depolayacak şekilde hesaplamalar sonucunda dizayn edilir. Genleşme depolu transformatörler atmosfere açık olduğu için termik etkiler nedeniyle değişen yağ basıncı, transformatörün deposunda bulunan slicajel (hava kurutucu) sayesinde havanın nemi alınarak hava alışverişi sağlanır.

Transformatörlerimiz dahili ve harici kullanıma uygundur. Dağıtım şebekelerinde meydana gelebilecek kısa devre ve aşırı gerilimlere dayanıklıdır. Bağlantı şekilleri standartlar gereğine uygun olarak müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirilir.

 Bir fazlı veya üç fazlı,
 Yağa daldırılmış
 Tabi soğutmalı (ONAN) veya Cebri soğutmalı (ONAF)
 Atmosfere tam kapalı hermetik veya Atmosfere açık genleşme depolu
 Kablo kutulu veya davlumbazlı
 Porselen izolatörlü veya epoksi reçine izolatörlü olmak üzere müşteri isteğine uygun,
 TS 267, IEC60076 standartlarına göre üretilir ve standartlarda ön görülen rutin testler uygulanmış olarak sevk edilir.

Ayrıca, müşterilerimizin talebine göre yağlı özel tip transformatör ve reaktörlerinde satışı yapılmaktadır.